Jak to vypadá v praxi?

Jak a proč zpracovávám Vaše osobní údaje

Jméno, příjmení, telefonní číslo - Jak? Jenom si ukládám telefonní seznam. Proč? Abych věděla, kdo mi volá a zároveň mohla zavolat já Vám.

Adresa - Jak? Když mi pošlete adresu (SMS-kou, v komunikační aplikaci), tuto adresu nemažu a uložím si ji i do navigace v mobilu. Proč? Abych k Vám trefila na poradenství :)

Email - Jak? V emailové schránce si emaily ponechávám, nemažu je. Tudíž mi zůstává Vaše emailová adresa. Proč? Abych věděla, o čem jsme komunikovali, co jste se mně ptala, co jste řešila, co jsem Vám doporučila, abych Vám mohla odepsat...

Jméno dítěte, věk/datum narození dítěte - Jak? Prostě si ponechávám naši komunikaci, ve které jste tyto údaje uvedla. Proč? Abych se Vás na to nemusela opakovaně ptát, například na věk dítěte, když mi napíšete o další radu o nějaký delší čas, kdy si už opravdu nemůžu pamatovat všechno :)

Fotky/videa - Jak? Když mi pošlete nějaké fotky, videa, například přisátí, kojení, už to, že si je prohlížím je podle mého chápání zákona práce s osobními údaji. Stačí teda, že je hned nesmažu, a už k nim musím mít souhlas ke zpracování. Proč? Abych Vám mohla pomoci, je někdy potřeba se vrátit k fotkám/videím, například kvůli porovnáni zlepšení/zhoršení kojení, bolestivých bradavek atd. Fotky a videa ale obvykle mažu po skončení poradenství s tím konkrétním problémem, se kterým souvisely. 

Osobní údaje z emailů, SMS, zpráv z komunikačních aplikací - Jak? Prostě si ponechávám naši komunikaci, ve které jste tyto údaje uvedla. Proč? Abych věděla, o čem jsme komunikovali, co jste se mně ptala, co jste řešila, co jsem Vám doporučila atd.. 

Zdravotní stav Vás nebo dítěte - Jak? Prostě si ponechávám naši komunikaci, ve které jste tyto údaje uvedla. Proč? Abych věděla, o čem jsme komunikovali, co jste se mně ptala, co jste řešila, co jsem Vám doporučila atd.. například máte nějaký zdravotní problém a ptáte se na užívaní léků během kojení. Často se stává, že v souvislostí s tímto se člověk opakovaně ptá na další věci. Kdybych si nemohla komunikaci ponechat, asi bych nechápala a nevěděla o čem následně píšete a zpětně bych se Vás vyptávala :D

Přihlášení na podpůrnou skupinu - Jméno, Příjmení, emailová adresa, telefonní číslo - Jak? Ponechávám si email, kterým mi Vaše údaje a přihláška na podpůrnou skupinu přišli. Proč? Kdyby se podpůrná skupina z neočekávaných příčin nekonala, potřebuji Vás kontaktovat, aby jste nejezdila na setkání zbytečně.

Reference - Jméno, Město, případně Váš zdravotní stav a zdravotní stav dítěte, email - Jak? Referenci zveřejňuji na své webové stránce (kromě Vašeho emailu) a ponechávám si email, kterým mi přišla. Proč? Reference od své podstaty má být zveřejněná, aby ostatní matky věděly, jaké všechny problémy s kojením se dají překonat a může jim pomoci se rozhodnout kontaktovat laktační poradkyni :)


Svůj souhlas se zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat a požádat mě, abych vymazala všechny Vaše údaje, které mám.

Můžu si Vás tedy vymazat z telefonního seznamu, adresu z navigace, vymazat SMS a emaily přijaté i odeslané, vymazat komunikaci přes messenger/wa a soubory, které jste mi poslala. Pokud jsem Vám vypsala daňový doklad k platbě za poradenství, tento jediný si ze zákona ponechat musím. Pokud Vám něco není jasné, neváhejte mě kontaktovat a zeptat se :) .