O mně
Zítra změním svůj život. Včera jsem to chtěl udělat dnes.

 Laktační poradkyně o.z. MAMILA

Narodila jsem se ještě v čase ČSFR :) v r. 1986 v Bratislavě, otec je Čech a mamka Slovenka.

Studovala jsem gymnázium a poté vysokou školu, kterou jsem pro mou dobrodružní povahu nakonec zanechala a rozhodla se cestovat.

Cestování mě přivedlo až do ČR, Litomyšle a zde jsem se usadila. Pracuji jako obchodní zástupkyně mezinárodní firmy, t.č. na MD.

Po narození první dcérky v dubnu 2015 jsem měla veliké problémy s kojením, a právě kvůli tomu (díky tomu) jsem začala vyhledávat informace o kojení a péči o miminko. Trvalo nekolik měsíců, dokud se vše dalo do pořádku. K pochopení důležitosti kojení a správních postupů při řešení problémů s kojením se jako bonus přidali i informace o bezplenkové komunikační metodě, významu nošení dětí, kontaktního rodičovství a vztahové výchovy.

Na přelomu 2015/2016 jsem absolvovala kurz laktačního poradenství organizovaný slovenským občanským sdružením MAMILA a po úspěšném zvládnutí písemních testů a ústné zkoušky jsem získala certifikát Laktační poradkyně.

V roce 2016 jsem absolvovala kurz Nošení dětí pro poradkyně nošení a zúčastnila jsem se konference o významu kontaktu kůže na kůži s dr. Nilsem Bergmanem.

Jako laktační poradkyně MAMILY s platným certifikátem se nadále vzdělávame, každý rok absolvujeme alespoň jeden pokročilý kurz, a neustále sledujeme nejnovější fakty, informace a studie založené na základě "evidence based medicine" - medicíny založené na důkazech.

V únoru 2019 se mě narodila druhá dcerka, poradenství se věnuji v její přítomnosti.