Reference

Formulář k zaslání reference je na konci této stránky


2020 Kateřina, Sázava

Paní Katarínu doporučuji. Moc mi pomohla, každý týden jsem měla zánět prsou, kdy jsem měla ucpané mlékovody. Kojila jsem v bolestech, teplotách, ale díky paní Kataríne jsem to nevzdala. Naučila mě správnou techniku při kojení. Díky ní stále kojím a to má malá sedm měsíců. Můžu jen vřele doporučit. Ještě jednou moc děkuji.


2019 Martina, Svitavy


Paní Konopíkovou můžu vřele doporučit. Obrátila jsem se na ni s problémem, který podle mě vůbec nesouvisel s kojením. Byla jsem už ale tak bezradná, že jsem hledala pomoc kdekoliv. Pětiměsíční dcera mi celé dny plakala, přes den nebyla schopna usnout, nechtěla být v kočárku ani v postýlce a přes noc jsem k ní musela často vstávat, nosit ji, uklidňovat, apod. Paní Katarína mne naučila jak správně kojit, aby malá byla sytá, poradila kojení a nošení v nosítku, v noci spaní a kojení u mne v posteli. Než jsem k paní Konopíkové přišla, byla jsem vyčerpaná, nevyspaná, s nervy na pochodu..účinek jejích rad se dostavil hned po pár dnech a nyní si konečně můžu užívat mateřskou dovolenou. Jsem jí neskutečně vděčná a jen mne mrzí, že jsem se o ní nedozvěděla dříve, už v prvních měsících po porodu. Mohla jsem si ušetřit spoustu trápení. I nyní jsme stále v kontaktu a vážím si jejího zájmu a cenných rad. 


2019 Adéla

Ke Kataríně jsem s Matyášem přišla na doporučení paní na facebooku a jsem za to velmi vděčná. Díky ní dnes kojím a to jsem u ní byla poprvé před týdnem. Naučila mě jak syna krmit panákem (pohárkem), aby trénoval sání, na její doporučení jsem Matymu nechala nastřihnout i uzdičky, i když jsem váhala,tak ted jsem za to ráda. Moc vám děkuji


2018 Anna

V roce 2016 jsem porodila syna a jelikož byl veliký měl hrozny hlad a já neměla mléko. Už v porodnici mě LP ukazovala co a jak. Už po 2 dnech jsem měla bradavky do krve a bolestí jsem brečela. Po 5 dnech jsem šla domu. Tak strašně zoufalá jsem nikdy nebyla a tak jsem se rozhodla kontaktovat paní Katarinu. Přijela ještě ten den mimochodem byla sobota. A naučila mě jak mám správně kojit. A ejhle ono to šlo i bez bolesti. Jsem jí nesmírně vděčná.

2018 Pavlína, Hnátnice

Jedno velké díky, které patří Kataríně. Nám problémy s kojením začaly až po 9m kojení, kdy se při návratu MS každé kojení stalo bolestivé, bradavky trpěly a ja opravdu chtěla kojeni vzdát. Po jedné návštěvě Kataríny u nas doma, skvělých radách a velmi milem přístupů jak.osobně, tak pres internet, kojime vesele dál a to už 15m a ještě určitě nekoncime. Velké děkuji


2018 Veronika, Lanškroun

Skvělá Katarína nám zachránila kojení. Již v porodnici jsme měli se synem problém s kojením. Na sále se skoro nepřisál, pak na šestinedělí to bylo trápení pro nás oba. Prostě nám to nešlo. Mléko jsem měla, ale on se neuměl přisát. Několikrát jsem volala na horkou linku kojení, z laktační ligy jsem se sešla se dvěmi LP. Nakonec jsem si vyčetla,že mi pomůžou kojící kloboučky (které mi tehdy doporučila jedna z těch 2 LP). Tak konečně jsem nemusela odsávat a podávat mléko po prstu, ale s kloboučkem to bylo v "pořádku", no bylo vážně... A po 2 měsících jsem o mléko začala přicházet. Myslela jsem,že syn má růstový spurt a ještě se mi to podařilo rozkojit za pomoci homeopatik. Jenže za 3 týdny znovu a tentokrát už jsem věděla která bije a věděla jsem, že za to můžou kloboučky.. syn hladový, já plačtivá a tak jsem začala hledat a díky bohu jsem narazila na Katarínu. Sjednala jsem si u ní návštěvu a ještě ten den za ní vyrazila s prosbou o odnaučení syna kojení s kloboučkem. Věděla jsem,že po 3 měsících to bude očistec. Ale že až takový..to jsem nečekala. Řídila jsem se dle rad této úžasné LP a v jednu chvíli celá zoufalá jsem to chtěla vzdát, dokonce jsem i malému dala láhev se svým mlékem. Naštěstí po další motivaci od Kataríny jsme se nevzdali se synem a po 2 návštěvách u ní, po 3 měsících kojení s kloboučkem a používání dudlíku, jsem se ještě ten den rozlomila a za týden odbourala synovi dudlík a on se díky tomu naučil přisávat a kojit se. Byly to slzy pot a dřina, ale naše velké vítězství za které vděčíme právě vám. Jste skvělý člověk a skvělá laktační poradkyně. Patří vám naše velké díky. Díky vám můj syn dostává i nadále MM, je to pro něj ta nejlepší cesta. A já budu kojit dokud to půjde nebo dokud mě syn neodmítne 😊


2018 Jana, Pardubice

Dobrý den milé maminky, jsem jedna z těch, kterým skvělá Katarína zachránila kojení a na do smrti jí za to budu velebit :-) Kojení je to nej nej nej co může být, ať se na to podíváte z kteréhokoliv pohledu. Svoji první dceru jsem kojila absolutně bez problémů do dvou a půl let, takže mě ani nenapadlo, že já budu jednou řešit problémy s kojením, ale bohužel řešila :-( A jen díky Kataríně a ještě jedné kamarádce jsem to i ustála. Bohužel jsem neposlouchala sama sebe a dala na okolí a všechno bylo špatně -kojeni po třech hodinách, dudlík, antikoncepce....spousta věcí se secetla a já, aniž bych o tom věděla :-(, postupně přicházela o mlíčko :-( Na tříměsíční prohlídce jsem s hrůzou zjistila, že malý vůbec nic od šestinedělí nepribral :-( Od paní doktorky jsem si půjčila váhu a začala zjišťovat,, že malý skoro vůbec nic nevypije, začala jsem shánět informace...na mamile na videích jsem hned zjistila, jak se pozna, jestli miminko pije nebo ne. Ten můj malý mrnousek si s prsem jen hrál a vůbec nepil :-( Pozvala jsem si domů Katarinu...se vším mi moc pomohla, dodala mi takovou energii, že sem věděla, že to zvládneme. Měla jsem představu, že to bude hned zase všechno v pořádku, nebylo, všechno chce svůj čas, ale zvladli jsme to a já se znovu rozkojila, Katarína mi byla a pořád je velkou oporou :-) Je to velké psychické "drama", ale ustát to, stojí rozhodně za to!!! :-) Neváhejte ani vteřinu a volejte Katarínu, pomůže, ukáže....a hlavně, už na to nebudete sama! :-)

2018 Martina, Vysoké Mýto

Katarínu jsem kontaktovala, když byly dceři 3 měsíce a procházela bojkotem - odvracení a řev při každém přiložení. Jakoukoliv lahvičku odmítala a já se točila v začarovaném kruhu neúspěchu a strachu o miminko, když nic nejí. Ihned mi umožnila návštěvu, při které mi "otevřela oči". A to jsem si do té doby myslela, že dělám všechno jak mám ... Odvezla jsem si Manducu a dcerku několik dalších týdnů nosila a kojila téměř nepřetržitě. Teď (po 3 měsících) kojím a za každou dcerou vypitou kapku mléka vděčím Kataríně. Díky.


2018 Eliška

Nebudu rozepisovat moje příběhy ( problémy) ohledně kojení.Ale paní Katarínu moc doporučuji.Pomůže mamince poradit co a jak dělat a maminku i u toho uklidnit že vše dobře dopadne.Je moc milá a poradí i přes internet než k vám přijede( ke mě přijela hned druhý den).Zůstává ve spojení i na dále a pomaha dál pomoc.Zajima se jak se daří a jestli vše jde dobře.


2018 Lucie B., Litomyšl

Dobrý den, i já se ráda podělím o svou zkušenost.
Měla jsem za to, že o kojení vím již opravdu vše (zkušenost s prvorozeným chlapečkem, kdy jsem o kojení pročetla mnoho informací z různých zdrojů, edukace v porodnici,kde jsme kvůli komplikacím byli 10 dní a kde jsme právě technice kojení věnovali mnoho času a energie, zkušenost s LP z Laktační ligy - ze všech stran utvrzení v tom, že to dělám správně... a přesto se nám nezadařilo).
U druhorozeného chlapečka jsem doufala v to, že se kojení rozjede, nicméně již z porodnice jsem odcházela zklamaná a s dokrmem, protože se mléko netvořilo. To snad není možné, říkala jsem si, že zrovna my máme takovou smůlu! Když jsem se už pomalu začala smiřovat s tím, že opět skončíme na UM, dostala jsem kontakt na paní Konopíkovou. Přijela hned druhý den,dala mi několik doporučení, zkontrolovala techniku přisátí, která byla samozřejmě špatná, a především doporučila odstranění uzdičky zpod jazyka (okamžitě po jejím odstranění jsem cítíla, jak silně se malý přisál a začala věřit ve zlepšení). Veškerá doporučení jsem začala aplikovat a světe div se, kojím!!! Sice je to ještě někdy s dokrmem, ale beru to jako obrovský úspěch.
Navíc mi paní Konopíková ukázala, jak pracovat se šátkem a to doma oceňujeme všichni - já, protože si můžu naplno užívat staršího synka, starší chlapeček, protože si může užívat mě, malý, protože mě stále cítí na blízku, a taky můj manžel, protože nám tu nikdo nepláče :-)
Paní Konopíková, jste skvělá, a já jsem moc ráda, že jsem Vás potkala. Je vidět, že to co děláte pro Vás má smysl je to na vaší práci znát. DĚKUJI!!

2018 Mirka,Chrudim

Díky Katarině jsem se dozvěděla s manželem spoustu informací. Vše na co v porodnici nebyl čas nebo nás nenapadlo se na to zeptat! Odpadlo nám hodně stresu, i když jsme ani neměli problém s kojením, jako spíš s novou situací. Vše ohledně stravy, kojení, kontaktu s miminkem apod. Není ostuda se ptát, když si člověk sám neví rady...

2018 Martina, Ústí nad Orlicí

Katarína mě navštívila, když mému druhému synovi bylo asi 9 týdnů. Nejprve jsem měla náběh na ucpaný mlékovod, posléze se syn začal u kojení vztekat, prso odmítat. Myslela jsem si, že když jsem prvního syna kojila 2,5 roku a začátky také nebyly jednoduché, nemůže mě už nic překvapit, ale spletla jsem se. V těhotenství jsem měla představu, jak s chlapečky ležím po obědě v posteli, miminko usíná na prsu zatímco staršímu čtu pohádku. Místo toho jsem skákala na balónu se řvoucím miminkem, mléko tryskalo všude kolem, ale on nechtěl. Starší samozřejmě nespal. Katarína mi pomohla moji představu uskutečnit. A mimo kojení mi vysvětlila proč nepoužívat zavinovačku nebo že miminku se hlasitý hučíci zvuk nelíbí, ale boji se ho. Teď bych si za to zpětně nafackovala. Byly to rozhodně dobře investované peníze. Děkuji.


2017 Markéta, Svitavy

Paní Katarínu jsem oslovila s problémem nízké tvorby mléka a celkově boje s kojením. Ihned reagovala a navrhla mi druhý den osobní setkání. Upravila mi techniku kojení, vysvětlila a ukázala jak pomoci lepšímu přisátí a tím i tedy zvýšení laktace, nabídla bylinky na podpoření tvorby laktace, upozornila na to, co je potřeba odbourat, tedy co "kazí" kojení a ukázala co naopak kojení zlepšuje. Za tyto cenné rady jí moc děkuji. Kojení a tvorba mléka se viditelně zlepšila a já mám doma spokojené miminko. Byla tu pro mě i poté, kdykoliv jsem to potřebovala. Vždy jsem se na ní mohla s jakýmkoliv dotazem obrátit. Dodala mi sílu a chuť bojovat a nevzdat se. Celou tu dobu mě psychicky podporovala a zajímala se o pokroky. Ještě jednou děkuji za mě a za mojí spokojenější holčičku. Paní Katarínu vřele doporučuji. Maminky seberte odvahu a paní Katarínu oslovte. Jsem si jistá, že Vám pomůže tak, jako pomohla mně a ostatním maminkám :-).


2017 Anna, Chrudim 

Katarína mi pomohla zachránit kojení. Opravdu. Dodala mi naději ve chvíli, kdy jsem se smiřovala s tím, že boj o kojení prohraju. Měla jsem už podruhé ve druhém měsíci zánět prsu, nedostatek mléka, takže děťátko hublo a musela jsem začít dávat Sunar, k tomu jsem měla utrženou třetinu bradavky a kojila tak s velkou bolestí. Katarína mi poradila spoustu věcí už po telefonu a už po telefonu mně uklidnila, že věc má řešení, že i takto zničená bradavka s "dírou" se zhojí. Okamžitě jsme se domluvily na osobním setkání na druhý den, i když byl státní svátek. Rychlé jednání nesmírně oceňuji, protože je v takových případech u kojení zásadní. Při setkání mi Katarína opravila techniku kojení, doporučila stlačovat prso a používat laktační pomůcku, čímž mi velmi rychle začalo v prsech přibývat mléko. Při správném přiložení mě už po dvou dnech kojení na prse s ragádou nebolelo a bradavka se do týdně slušně zatáhla, po měsíci byla pak úplně v pořádku. Po 14 dnech jsem pak mohla odložit i laktační pomůcku. Na podporu kojení mi byly doporučeny také bylinné kapsle, které jsem též po 2-3 týdnech nemusela dále brát, protože mléka už bylo dost.
Po celou dobu byla se mnou Katarina ve spojení na Messengeru a kdykoliv okamžitě odpovídala, radila, vysvětlovala, podporovala, zajímala se- Vděčím jí za rychlý zásah a hlavně, jak jsem už zmínila, za pomoc ve chvíli, kdy už jsem nevěřila, že to půjde. Chtěla bych proto podpořit všechny ženy, aby se nebály zeptat a říct si o pomoct, a to třeba i drobností! Žádný dotaz není hloupý a všechno se dá vyřešit!


2017 Iva, Lanškroun

Dekuji Katarine za dodani odvahy a podpory pri odbourani kloboucku! Velmi ocenuji jeji aktivni pristup a ochotu odpovidat na dodatecne dotazy online. Moc nam to pomohlo:)


2017 Lucie, Ústí nad Orlicí 

Paní Konopíkovou jsem kontaktovala, kdyz dcerka ve dvou tydnech pomalu prestavala pribirat na vaze. Upravily jsme spolu techniku kojeni a nasadily bylinky. Bohuzel i tak jsem se nevyhnula dokrmu umelym mlickem, ale i toho se pomalimi kroky zbavujeme :-). Ted ve 3 mesicich uz dokrmuji pouze 1x denne a verim, ze i to se casem odboura. Paní Konopíková ma mily a empaticky pristup k maminkam i miminkum a vzdy dokaze poradit, nejenom s kojenim :-). Moc dekuji za vsechny rady!


2017 Veronika D., Svitavy

Jako spousta maminek jsem dostala v porodnici kloboučky a zanedlouho začal kolotoč různých zánětů a jiných problémů s nimi spojenými. Chtěla jsem je odbourat ale sama jsem nevěděla jak na to, po měsíci jsem sebrala odvahu a ozvala jsem se paní Kataríně. Byla hrozně milá a vstřícná, dali jsme si schůzku a i když odbourávání nebyla procházka růžovým sadem, zvládli jsme to a to hlavně díky ní. Když bylo potřeba, poradila a odpověděla mi na vše, co jsem potřebovala vědět. Vím, že se na ní mohu spolehnout a za to patří velké díky.


2017 Anna Z., Litomyšl

Pani Katarinu doporucuji, mila, vstricna, trpeliva, ochotna byt i na telefonu,...pomohla me a dceri zbavit se kloboucku a nasledku s nimi spojenymi, které jsme dostaly v porodnici, ja prvorodicka, která se drzela doporučení z porodnice, dnes uz vim ze ne vsechno plati, kloboucku jsme se zbavily ve 3 měsících...


2017 Andrea, Polička

V porodnici mi hned po porodu nasadili kloboučky s tím, že s kojením bude problém. Po třech dnech mě poslali domu a "dělej co umíš". Po týdnu problémového kojení jsem začala hledat odbornou pomoc a úplnou náhodou jsem narazila na paní Konopíkovou. Naprosto úžasně reagovala ihned a ještě tentýž den přijela k nám domů! Bylo těžké malou odnaučit pít bez kloboučků, ale paní Konopíková byla velmi trpělivá a dlouhou dobu nám pomáhala a radila, jak správně kojit. Druhý den dorazila opět na kontrolu. Další věci jsme spolu řešili přes mobil. Za sebe mohu paní Konopíkovou absolutně doporučit! Velmi nám pomohla a malou normálně kojím (narozdíl od prognóz z porodnice). Čeho si cením úplně nejvíce je, že nám pomohla ihned! Setkala jsem s přístupen jiné laktační poradkyně, která mi navrhla, že se sejdeme za týden. Děkuji za profesionalitu a úžasnou péči!!


2017 Petra Petrzelova, Pardubice

Zdravim vsechny maminky, ktere maji mensi ci vetsi problemy s kojenim. Muj pribeh by byl na dlouho takze, jedine co chci napsat je obrovske diky za vse pani Katarine a doporucit ji kazde mamince, ktera s kontaktovanim vaha. Pani Katarina je moc mila, vzdy poradi, pomuze, povzbudi. Jsem rada, ze znam nekoho, kdo me bude provazet po celou dobu kojeni. Dekujeme! Petra&Ellinka 2,5 mesice


2017 Dana, Litomyšl

Katarínu jsem oslovila ještě když jsme byli se synem v porodnici, protože se špatně přisával tak jsme dostali klobouček. Na první konzultaci nám skontrolovala techniku kojení, kterou jsme neměli úplně dobrou a zároveň jsme přišli na to, že syn má uzdičku pod jazykem tak jsme se rozhodli jí nechat přestřihnout. Katarína nás celou dobu podporuje, nejenom na konzultacích ale i po zprávách přes telefon, kdykoliv poradí. Za sebe a za syna Vašíka moc děkujeme a ostatním maminkám paní Katarínu doporučujeme :-)


2017 Lucie

Paní Katarínu jsem kontaktovala již z porodnice, kde mi vnutili kloboučky s tím, že bez nich mi kojit rozhodně nepůjde, jak mi sestry na novorozeneckém oddělení neustále opakovaly. Chtěla jsem se jich však zbavit, aby malá kvůli nim za několik měsíců kojení neodmítala. Sama jsem to bez kloboučků zkoušela, ale marně, malá se bez nich nedokázala přisát. Po příjezdu domů nás Katarína hned druhý den navštívila, ukázala mi správné polohy při kojení a za její pomocí se dcerka krásně přisála a od té doby žádné kloboučky nepotřebujeme. Katarína mi je i teď stále nápomocná virtuálně, cokoliv potřebuji obratem mi poradí a sama se zajímá o dcerku jak přibývá na váze a jak se nám daři. Kataríně jsem velmi moc vděčná, že nám pomohla a budu ji všem co budou mít problémy s kojením rozhodně doporučovat.


2017 Michaela P, Pardubice

Po narození našeho syna jsem měla problémy s kojením a to takové, že jsem kojila klidně 45-60 minut, i hodně pláče bylo to opravdu o nervy :(. Přes fb jsem se dostala až k paní Kataríně ( milá, ochotná, příjemná a hlavně zkušená), která i přes můj ostych dorazila, podívala se na naši techniku kojení a hned ochotně do pusinky malého, kde zjistila, že nám brání v kojení uzdička. Takže okamžitě jsme se stavili u dr pro doporučení na orl. Šmik, střih na orl a z kojení se stalo 10 min něco tak nádherného pro každou maminku :). S Katkou jsme byli i po té dlouho v kontaktu. Moc jí děkuji za záchranu v kojení a její empatické rady a pomoci!!!! :). Všude doporučuju a chválím :).
Katko mooooc děkujeme


2017 Michaela J., Choceň

K paní Konopíkové jsem se dostala přes kamaradku bohužel až u třetiho dítka. Kvuli problemům se zády jsem podstoupila mamoplastiku. U syna jsem se I přes snahu setkala jen s nazorem "jsi po mamoplastice hald to nepůjde", u dcery už jsem bojovala více a až teď u nejmladší mě kamaradka povídala už před porodem o jakési zázračné paní co by nám mohla pomoci. Týden po porodu jsem paní kontaktovala s obrovským strachem že to stejně nepujde. A ono opak ☺ paní byla velmi vstřícná a jak osobně tak pak I online nas neuvěřitelně podporovala a radila že dceři jsou tři měsice a stale plně kojíme. Nebýt jí asi by to vzalo stejný neslavny konec. Moc děkujeme


2017 Marketa

LP Katarinu jsem vyhledala po 2 mesicich uz nekojeni,vzdala jsem to psychikou,kdyz byl male pouhy jeden mesic,zacalo me to hrozně mrzet a tak jsem si na internetu nasla p.Katarinu,zavolala jsem ji,vylicila situaci,hned jsme si ten den domluvili,ze za ni zajedu a ze mi rekne vsechny varianty rozkojeni. Byla velmi ochotna a vstricna. Povidali jsme si,byla velmi empaticka a vubec me neodsuzovala. O variantach jsem vubec nevedela,nejenze mi podala spoustu informaci o kojeni,ale diky ni jsem zacala deti vnimat jinak,zacala jsem byt tzv.kontaktni rodic podle sveho,diky povidani o vsem uz nejsem mama robot. Takze moc dekuji,stale se ted ucim


2017 Jana, Letohrad

"V srpnu se mi narodila holčička a ja byla tou nejšťastnější matkou na světě a samozřejmě jsem pro ni chtěla a nadále i chci to nejlepší a to je mateřské mléko. Od začátku jsem měla veliký problém s kojením, pres obrovskou bolest, rozpraskané bradavky a krev jsem se i nadále snažila, ale slzy kolikrát tekly proudem. Ve čtyřech měsících se ale začala vzpouzet i malinká, plakala, odtahovala se od prsu, budila se velice často a ja věděla, že má hlad. Ano, používala jsem dudlíky a posledních par dní dávala lahvičkou čaj....az když jsem byla na pokraji a chtěla přestat, našla jsem Katarínu😊 už při návštěvě bylo kojení jednodušší a ted? Užíváme si to s dcerou obě, zase je spokojená, zase spinká s plným bříškem a já mám energii☺ moc děkuji já, malá a nejvíc snad partner."


2016 Kateřina, Žamberk

"Po porodu mé dcerky císařským řezem jsem měla veliké problémy s kojením, malá se nepřisávala a já začala propadat strachu abych jí mohla dobře kojit tak aby prospívala a neměla hlad. Moc nám to nešlo, zavolala jsem tedy mé známé, laktační poradkyni. Ta mi však nepomohla, doporučila jen užívání kloboučků, které udělalo opičí službu a já začala ztrácet mléko. Na stránkách mamila jsem pak našla kontakt na Katarínu, která od samého začátku kdy jsem jí zavolala (o víkendu) byla velmi vstřícná a empatická. Hned mi byla k dispozici a dala mi spoustu dobrých rad, věnovala se mi a byla trpělivá. Poté jsme se setkaly a za 3 hodiny probraly všechno..... Nadále mi byla nablízku a podporovala mě. Díky Kataríně teď plně kojím svou sedmitýdenní holčičku. Viděly jsme se pak ještě jednou a znovu mi byla velmi nápomocná. Její i byť jen virtuá lní pomoc mi byla velmi užitečná, mohla jsem se na ní kdykoliv obrátit o radu nebo sdílení. Vřele doporučuji Kataríny služby, kojení je jednoznačně její parketa!"


2016 Marcela

"Ke Kataríně jsme se dostali přes kamarádku, která nám poradila, že jim pomohla změna stylu kojení při prdíkách. To mě dost zaujalo a ačkoliv jsem věděla, že náš hlavní problém prdíky úplně tak nejsou, Katarínu jsem oslovila. A skutečně, ještě doma jsem díky videím od Mamilly zjistila, že syn dobře nepije a já že ztrácím mlíčko. Po první konzultaci jsme zjistili, že by bylo dobré střihnout uzdičku, dostali jsme darované mlíčko na příkrm a já bylinky na rozběhnutí laktace. Jaké ovšem bylo mé zklamání, když mě lékařka tvrdila, že je uzdička naprosto v pořádku a na ORL mi řekli, že tohle rozhodně stříhat nebudou... Až jsem skutečně začla být přesvědčená o tom, že je to v pořádku. Když jsem ovšem znovu začala ztrácet mlíčko a byli jsme na další konzultaci, uzdičku jsme se přece jen rozhodli střihnout. Protentokrát jsme nic nenechali náhodě a jeli do Žamberka, kde má pan doktor s uzdičkami u novorozenců a kojenců zkušenosti. Dobře jsme udělali. Syn se přisál ihned po zákroku a já okamžitě cítila, že je kojení úplně jiné a že je schopen mé mlíčko vypít. Laktace se mi přirozeně obnovila během pár dní a postupně jsme úplně zrušili příkrm. Dnes spokojeně kojím dál, syn prospívá a přibývá báječných 250 g za týden, takže si nemám na co stěžovat. Kromě občasných tázavých pohledů a obav, že snad kojím až moc. Ale já kojím tak často ráda, vím, že to syn potřebuje a my děkujeme Kataríně za její podporu a klid, se kterým nám všechny informace předávala. Zároveň si na ni cením, že se nesnaží o své pravdě přesvědčovat, ale prostě ji předkládá - k takovým lidem mám důvěru, protože skutečnou pravdu není třeba prosazovat silou."


2016 Hana

"Paní Konopíkovou jsem s mou dcerkou vyhledala již cca po 14dnech po porodu, kdy jsem měla neustále problémy s kojením. Dcera byla velmi nespokojená, neustále plakala a hlavně kojení bylo velmi bolestivé (vazospazmus). Paní Konopíková je velmi ochotná, trpělivá a obětavá. Podívala se na kojení a především zkontrolovala podjazykovou uzdečku a konstatovala, že je podjazyková uzdečka přirostlá, a proto je kojení bolestivé a tvorba mléčka snížená. Objednala jsem tedy dcerku na ORL (MUDr. Pokálený ze Žamberka - velmi doporučuji) na střižení podjazykové uzdečky, po střižení došlo nejdříve k výraznému zhoršení kojení, dcera měla obrovské problémy s přisáváním, než se ale cca po 14 dnech s uvolněným jazýčkem naučila pracovat a veškeré problémy byly vyřešeny. Péči paní Konopíkové již nepotřebujeme, ale přesto s ní jsem v kontaktu. Děkujeme za veškerou péči."


2016 Marie B., Pardubice

"Když nám v šesti týdnech malého začaly problémy s kojením (neustálý pláč), snažila jsem se to vyřešit nejprve sama, našla jsem si nějaká videa přisátí apod., ale moc mi to nepomohlo. Na Facebooku jsem se díky skupince podporující kojení dozvěděla o existenci laktačních poradkyň. Ale stále jsem váhala, jsem dost stydlivá a bojím se cizích lidí. Nakonec jsem se kvůli synovi přemohla a našla si paní Katarínu. Když k nám přišla, všechen strach i stud opadl. Velice citlivě se podívala na naše kojení, zhodnotila, poradila. Techniku, tipy na zvýšení laktace, vhodné byliny (mléka jsem měla opravdu málo). Naučila mě úvazy do šátku. Radami jsem se řídila a laktace se navýšila, ačkoli to nebylo ze dne na den. Paní Katarína mě podporovala mailem i telefonicky. Nechtělo se mi tomu tenkrát věřit, ale už kojím přes půl roku a chystám se pokračovat. Paní Katarínu doporučuji. Investice se mi bohatě vyplatila."


2016 Lucie S., Choceň

"Paní Konopíková, já osobně jsem velmi ráda, že jsem při prvních potížích s kojením, byla odkázaná p.Tothovou zrovna na Vás. Stačilo jedno osobní setkání, kdy jsem si vzala k srdci všechny Vaše rady a už v ten den jsme zvládly s dcerkou odbourat dokrm. Podle mého názoru, se můžete s klidem označit za "velmi kvalitní LP" ,protože do poradenství vkládáte mnoho úsilí, času. Kdykoliv se na Vás obrátím,dokážete mi poradit a jsem hrozně ráda, že jsme stale v kontaktu. To Vaše práce mne inspirovala,abych se přihlásila do kurzu poradkyně pri dojčení, chtěla bych být stejně dobrá jako Vy a pomáhat maminkám aby nejen bez potíží kojily své děti,ale také aby pochopily význam kojení a kontaktního rodičovství. Děkuji :) "


Vaši zpětnou vazbu mi můžete zaslat přes formulář níže nebo na email uvedený v kontaktech. Děkuji Vám.

Vaše osobní údaje budou zpracované podle zásad zveřejněných v tomto odkazu: